15 05 2021

346

Nerde o Eski Bayramlar...

Bizimkiler sohbette...

Konu da "Nerde o eski bayramlar..."

Neredeler hakikaten? 

Peki sizce o eski bayramlarımızda, o eski zamanlarımızda "ah ne güzel bir gün, ne güzel bayramlar" diyor muyduk sizce? O anlarımıza-bayramlarımıza şükran duyuyor muyduk?

Peki neden bunu şimdiki anlarımıza-bayramlarımıza yapmaya devam edelim. Evet son iki yıldır kendimiz ve dünya zorlandığımız bir döngüden geçiyoruz. Ama böyle değilken de biz bunu hep söylüyorduk. sanki geçmiş çok güzeldi de her şey bozuldu gibi yaklaşıyoruz şu anlarımıza. 

Oysa ki her ne yaşıyorsak yaşıyor olalım, koşullar bizi belirlemez. Koşulların içinde kim olmayı seçiyoruz o bizi belirler. Bu süreci de hepimiz farklı karşıladık, tıpkı hayatı farklı karşıladığımız gibi. 

Yani lafın kısası ya yaşadığımız anın kıymetini bilir ve güzelliklerini görmeyi seçeriz. Ya da geçmişin özleminde, geleceğin beklentisinde şu anlarımız pas geçeriz. 

Biz kendi adımıza ne güzel bayram geçirdik. Teknoloji sayesinde birbirimizin evlerine konuk olup, dostlarla-ailemizle sohbet ettiğimiz, fesleğen dikip, kablololarımızı düzenlediğimiz, film izleyip, müzik dinlediğimiz...

Peki sizin güzellikleriniz neydi?                                                                                                                                    Tüm sihir bu güzellikleri görmeye başlamakta....

Sevgiler....